رزرو وقت سفارت

فرم وقت سفارت

وقت سفارت سوئد

شاید شما نیز از جمله افرادی باشید که قصد سفر به کشور سوئد و یا اقامت  در این کشور را دارید. اما باید یک نکته مهم را قبل از هر اقدامی جهت سفر و مهاجرت به کشور سوئد بدانید و آن هم گرفتن وقت سفارت سوئد است. گرفتن وقت سفارت سوئد کاری است که قبل از سفر باید برای گرفتن ویزای این کشور انجام دهید. سفارت کشور سوئد در این مورد بسیار سخت گیر است و اگر فردی قبل از سفر به سوئد اقدام به گرفتن وقت سفارت نکند و مدارکش را ارائه ندهد نمی تواند ویزا بگیرد و در نهایت اجازه ورود به کشور سوئد را پیدا نمی کند.

کشور سوئد کشوری امن برای زندگی و مسافرت

کشور سوئد در اروپای شمالی واقع شده است و از رفاه اجتماعی بالایی برای زندگی و کار برخوردار است. علت انتخاب کشور سوئد برای زندگی  و سفر شاید این  باشد که امکانات تفریحی و خدماتی زیادی را به مردم خود عرضه می کند و قطعا افراد بسیاری به دنبال مهاجرت و کسب اقامت در این کشور می باشند. کشور سوئد را شاهراه اروپا می نامند زیرا سفر به دیگر جاهای اروپا را آسان می کند.

به شما توصیه می شود اگر برای سفر به دنبال کشوری با شرایط محیطی و آب وهوایی مناسب هستید حتما از سوئد دیدن کنید؛ چرا که رفاه خوبی را از همه جهت ها به شما هدیه می دهد. کشور سوئد در بین کشور های اتحادیه اروپا از موقعیت اجتماعی و جغرافیایی خوبی برخوردار است و اکثر مردم این کشور در راحتی و رفاه زندگی می کنند. از جمله دلایل داشتن یک زندگی خوب در کشور سوئد را می توان شرایط اقتصادی مدرن و عالی آن دانست که دلیلی محکم است تا بتواند تجار و ثروتمندان بسیاری را برای فعالیت های اقتصادی در این کشور جمع کند.

وقت سفارت سوئد به چه شکل است؟

اگر قصد سفر به کشور سوئد را دارید خوب است بدانید که قبل از هرچیز باید ویزای سوئد را تهیه کنید. کشور سوئد به دلیل این که عضو اتحادیه اروپا می باشد شرایط سختی را برای کسانی که از خارج از کشور وارد می شوند، تعیین کرده است. سفارت کشور سوئد برای اتباع خارجی سخت گیری بسیاری به خرج می دهد به طوری که مقامات مرزی کنترل نسبتا شدیدی را برای مسافران اعمال می کنند و با کوچکترین مغایرت در ارائه مدارک از ورود او به کشور جلوگیری می شود. سفارت سوئد قبل از دادن ویزا به مسافران مصاحبه و انگشت نگاری انجام می دهد و بعد از مراحل مختلف درباره دادن ویزا تصمیم گیری می کند. این تصمیم گیری توسط کارشناسان مربوطه صورت می پذیرد و در نهایت با توجه به درخواست متقاضی و پیگیری های سفارت سوئد با دادن ویزای او موافقت و یا مخالفت می شود.

 هزینه وقت سفارت سوئد

یکی از شرایطی که سفارت کشور سوئد بسیار روی آن تاکید دارد بضاعت مالی افراد متقاضی برای اخذ ویزای سوئد می باشد؛ یعنی  باید فردی که می خواهد به سوئد سفر کند مدارکی را در راستای اموال و دارایی های خود ارائه دهد تا ثابت شود که می تواند در سوئد اقامت داشته باشد یا خیر، در واقع همین شرایط مالی که از سوی سفارت سوئد تعیین شده است باعث می شود که کشور سوئد کمتر کسی را در شرایط مالی بد در کشورش داشته باشد. هزینه ها براساس نوع سفر و شرایط سنی دسته بندی می شود. شاید افرادی برای تجارت و افرادی دیگر برای تحصیل و یا برای زندگی و اقامت دائم بخواهند به سوئد سفر کنند که هرکدام شرایط خاص و مربوط به خود را در سفارت سوئد دنبال می کنند. جالب است بدانید که با توجه به شرایط کشور سوئد برای دسترسی آسان به دیگر کشورهای اروپایی بازرگانان و تجار زیادی این کشور را برای تجارت خود انتخاب می کنند و همین امر یکی از دلایل بالا رفتن درجه اقتصادی سوئد است.

نحوه گرفتن وقت سفارت سوئد در ایران به چه شکل است؟

سفارت سوئد در ایران در شهر تهران قرار دارد. خوب است بدانید سفارت سوئد این امکان را برای متقاضیان خود فراهم کرده است تا بتوانند علاوه بر مراجعه حضوری به صورت اینترنتی نیز به گرفتن وقت سفارت سوئد اقدام کنند. در این روش شما پس از پرکردن تقاضانامه خود به صورت اینترنتی و در دست داشتن پرینت آن می توانید با کلیه مدارک لازم به سفارت سوئد در تهران مراجعه کرده و پیگیری های لازم را انجام دهید.

دقت داشته باشید که اگر مدارک شما کامل نباشد تقاضای ویزای شما رد می شود از این رو حتما توصیه می کنیم با تمامی مدارک لازم برای درخواست خود در راستای ویزایی که می خواهید به همراه ترجمه انگلیسی و کپی از آنها به سفارت مراجعه کنید. گرفتن عکس و اثرانگشت یکی دیگر از الزامات به هنگام مصاحبه در وقت سفارت سوئد در تهران می باشد که در این صورت حضور فرد متقاضی الزامی است. در زمینه گرفتن وقت سفارت سوئد این نکته مهم را حتما به خاطر داشته باشید که اگر پس از مشخص شدن وقت سفارت سوئد برای شما، در موعد مقرر شده به سفارت سوئد در تهران مراجعه نکنید تقاضای شما رد شده و باید دوباره درخواست ویزای سوئد را بدهید که قطعا پروسه ای طولانی را دوباره باید از سر بگیرید. از این رو توصیه می شود حتما در زمان مشخص شده با مدارک کامل شخصا به سفارت سوئد مراجعه کنید.

نکات مهم درباره سفارت سوئد

برخی قوانین در سفارت سوئد برای دادن ویزا مورد توجه قرار می گیرد که لازم دانستیم در این بخش به ذکر برخی از این قوانین به صورت اجمالی بپردازیم:

  • اگر کسی که شما را به کشور سوئد دعوت کرده است بیمار باشد، باید گواهی پزشکی خود را ارائه دهد.
  • افراد ۱۶ سال به بالا باید گذرنامه داشته باشند.
  • گذرنامه شما زمانی پس داده می شود که همه مراحل به خوبی طی شده باشد و تایید نهایی نیز از سوی کارشناسان صورت گرفته باشد. همچنین باید در سفارت سوئد در برابر افسر گذرنامه متعهد شوید که در زمان مقرر سوئد را ترک کنید.
  • باید تعهدنامه ای مبنی بر بضاعت مالی مناسب امضا کنید که براساس این تعهدنامه متعهد می شوید که شرایط مالی مناسب جهت اقامت در سوئد را داشته باشید
  • باید برای اخذ ویزای سوئد و مهاجرت به این کشور ثابت شود که شما فرد قانون مندی هستید و سابقه جنایی ندارید.
  • یکی دیگر از الزامات سفر به کشور سوئد این است که تمامی مدارک به زبان انگلیسی ترجمه شده باشند.

آدرس سفارت سوئد در تهران:

پاسداران شمالی، بالاتر از فرمانیه، خیابان بوستان، نبش نسترن، پلاک۲۷

در صورت نیاز به رزرو وقت سفارت با تلفن ۰۲۱۸۸۶۷۲۱۳۴ تماس بگیرید. مشاوران ما در این امر شما را یاری خواهند داد. همچنین می توانید فرم ارزیابی اقامت در سوئد در صفحه خانه این وبسایت را تکمیل نمائید، کارشناسان مجرب ما در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.