ویزای کاری سوئد برای پزشکان، دندان پزشکان، پرستاران و پیرا پزشکان

ویزای کاری سوئد برای پزشکان دندان پزشکان پرستاران پیراپزشکان

برای مهاجرت به سوئد بهتر است بدانید که سوئد کشوری است در شمال اروپا در شبه جزیره اسکاندیناوی که از غرب با کشور نروژ، از شمال شرق با کشور فلاند، از شرق با خلیج بوتنی، از جنوب شرقی با دریای بالتیک و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است.

تلفظ نام این کشور به زبان فارسی از زبان فرانسوی “Suede” گرفته شده است. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور استکهلم می‌باشد.

ویزای کاری سوئد برای پزشکان

کشور سوئد دارای جمعیتی نزدیک به ۱۰ میلیون نفر می‌باشد. سوئد از نظر رفاه اجتماعی بعد از نروژ و سوئیس در رتبه سوم جهانی قرار دارد. ثبات اقتصادی بسیار بالا در سوئد موجب افزایش تعداد متقاضیان گردیده است که اکثر آن‌ها به دنبال اخذ ویزای کاری سوئد می‌باشند.

در تصمیمات اخیر دولت سوئد، امکان اخذ ویزای کار برای پزشکان و متخصصان در اولویت قرار دارد. طول مدت اخذ ویزای کاری پزشکی سوئد متناسب با سابقه و رزومه بین ۶ تا ۹ ماه می‌باشد.

مرجع تصمیم گیری امور پزشکان سوئد

مرجع تصمیم گیری و رسیدگی برای اخذ مجوز کار پزشکی (پزشکی یا وابسته به آن) نظام پزشکی در سوئد است که socialstyrelsen نامیده می‌شود. نظام پزشکی سوئد به مانند ایران، مدارک پزشکان و روند اخذ مجوز کار در سیستم درمان کشور را بررسی می‌کند و مجوزهای لازم را بررسی می‌کند.

پزشکان ایرانی که تمایل به اخذ ویزای کاری در کشور سوئد را دارند لازم است:

  • کلیه مدارک خود را به سوئدی یا انگلیسی ترجمه و کپی از ترجمه را به دفتر موسسه حقوقی و بین المللی پارسا تحویل دهند. در صورت نیاز به اصل مدارک، شما عزیزان را مطلع خواهیم کرد.
  • علاوه بر مدارک تحصیلی، کپی ترجمه کلیه مدارکی که مشخص کننده سوابق کاری شما باشد نیز باید پیوست مدارک تحصیلی گردد مانند سابقه کار در بیمارستان یا مطب خصوصی، چرا که بر تصمیمات آنها تاثیرگزار خواهد بود.

پس از بررسی مدارک، در صورت قبولی درخواست، اغلب یکی از این ۲ مسیر را برای اخذ مجوز کار در سوئد پیشنهاد می‌کنند:

  • مسیر اول شامل ارائه مدارک و قبولی در امتحانی به نام Tulen (در سطح معادل پره انتری)، سپس گذراندن ۱۸ ماه دوره AT (معادل انتری در سیستم آموزش پزشکی در ایران) در بیمارستان است. پس از طی دوره ذکر شده، متقاضی مجوز کار یا همان شماره نظام پزشکی سوئد را اخذ خواهد نمود.
  • مسیر دوم عبارت است از گذراندن دوره آموزشی – امتحان به مدت ۶ ماه در مرکز بهداشتی درمانی و یا بیمارستان. پس از طی این مدت و بر اساس گواهی که فرد مسئول در بیمارستان یا مرکز بهداشتی درمانی در خصوص توانایی و دانش پزشک متقاضی ارائه می‌کند، تصمیم گیری در خصوص لزوم انجام امتحان تولن دوره‌های تکمیلی گرفته شده و در صورت تائید، مجوز کار صادر می‌گردد.

چنانچه عضو کادر درمانی (پزشک، دندان‌پزشک، پرستار، مشاور درمانی) هستید و قصد مهاجرت به سوئد از طریق کار در این کشور را دارید، ما می‌توانیم در این امر شما را یاری دهیم. برای این منظور کافی است فرم ویزای کار در سوئد برای کادر درمانی ایران را تکمیل و ارسال کنید. مشاوران ما پس از بررسی فرم ارسالی توسط شما برای تعیین وقت مشاوره حضوری و یا تلفنی با شما تماس خواهند گرفت.